Aktuální fotogalerie
Termíny vystoupení
3.únor 2018
Ples SDH Lukavice
9.únor 2018
Ples KRPŠ Vamberk
16.únor 2018
Ples SŠ TRIVIS
23.únor 2018
Ples SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí
3.březen 2018
Ples SDH Černíkovice
9.březen 2018
Ples SDH Tutleky
16.březen 2018
Reprezentační ples města Opočno
26.květen 2018
Kácení máje - Synkov
25.srpen 2018
Zábava Holovousy
1.září 2018
Soukromá akce
8.září 2018
Soukromá akce
6.říjen 2018
Vinobraní Černíkovice
24.listopad 2018
Poslední leč Lipovka
31.prosinec 2018
Silvestr Třebešov
18.leden 2019
Ples Podorlické vzdělávací centrum
25.leden 2019
Ples SDH Dobruška
15.únor 2019
Sokolský ples Opočno
22.únor 2019
Ples SŠZE a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí
1.březen 2019
Ples ZŠ Solnice
2.březen 2019
Ples SDH Černíkovice
Kontakt
Pokrok
Tomáš Zilvar
Email: ZilvarT(a)seznam.cz

Tel: +420 777 801298

PostHeaderIcon Hudba na svatební oslavu

Protože svatební oslavy jsou oproti ostatním našim akcím trochu jiné, rozhodli jsme se pro Vás popsat, co od nás můžete očekávat. Jezdíme zpravidla hodinu před zahájením hudební produkce, abychom v klidu postavili a zapojili aparaturu. Po jejím odzkoušením nastává naše představení a pozvání novomanželů na taneční parket, kde jim zahrajeme skladbu dle jejich přání. Často se domlouváme pouze na tanečním stylu (pomalá skladba, polka, valčík,..). Budete-li chtít zahrát nějaký Váš oblíbený titul, je možné se na něm domluvit. Nejlépe však předem, abychom v případě, že není v našem repertoáru, měli čas se jej naučit. Podle situace a vašeho přání pak odehrajeme několik serií, přičemž jedna trvá okolo 20 až 45 minut (5 - 12 skladeb) a poté je možné zařadit pro spestření a pobavení postupně tyto svatební hry:

Poznávání nevěsty:
Nevěsta a dalších 4-8 žen sedí na židli s obnaženým lýtkem. Ženich má zavázané oči a snaží se podle hmatu poznat nevěstu. Podle odvahy žen se předem dohodne, jak vysoko ženich smí rukou zajet.

Poznávání ženicha:
Obdobné s předchozí hrou, ale tentokrát hledá nevěsta.

Polka s koštětem:
Většina lidí určitě zná náš tradiční tanec polku. Na parketě se sejdou páry a jeden muž navíc, který má místo partnerky koště. My vám zahrajeme polku a jakmile hudba utichne, musí všichni pánové vystřídat své partnerky včetně pána s koštětem.
Pozn. Pán s koštětem by měl koště pustit a ulovit nejbližší partnerku a nesnažit se jej někomu předat. To většinou nikdo nechce a tak se všichni mezi sebou vymění a na něj zbyde znovu.

Vařečková:
Týmová hra muži proti ženám. Udělají se dvě řady židlí proti sobě a co nejdále od sebe. První žena sevře kolenami vařečku a musí dotančit na druhou stranu k protějšku. Tam ji musí předat a muž tancuje zpět. Vše musí probíhat bez pomoci rukou. Pokud vařečka spadne nebo se jí někdo v pruběhu hry dotkne rukou, zaznamenává jeho tým trestný bod. Vyhrávající tým má možnost určit poraženým nějaký úkol v rámci jejich možností.

Židle:
Židle se seřadí do kruhu a na ně se posadí soutěžící. Jakmile začne hrát hudba, jedna židle se oddělá. Při zastavení hudby se soutěžící snaží sednout na zbylé židle. Ten, na koho židle nezbude, ze hry vypadává.

Doporučujeme z jednoho hosta udělat kulturního referenta, který soutěže bude organizovat, popřípadě nějaké sám vymyslí a připraví. Není-li vybrán, bereme to do ruky sami.

V průběhu večera si můžete vyzkoušet roli zpěváka s použitím karaoke. Na obrazovce notebooku Vám běží text, který se podbarvuje v době, kdy se má zpívat.

V kolik zahájit a ukončit hudební produkci?
Ze zkušenosti můžeme doporučit zahájení jednu až dvě hodiny po ukončení oběda. Z naší strany se konec koná až únavou hlasivek, které se zpravidla dostavuje po deseti hodinách.